تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

تحلیل المپیکی نتایج مسابقات پاریس: !! Big shame

  تحلیل المپیکی نتایج مسابقات پاریس: !! Big shame 

  سایت "فدراسیون بین المللی صعودهای ورزشی - IFSC " علاوه بر اعلام نتایج جداگانه هریک از رشته ها در مسابقات قهرمانی جهان در پاریس، در <گزارشی بسیار کوتاه>، ناقص و غیر دقیق برندگان مسابقات را در فرمت المپیکی آن یعنی در ترکیب سه رشته لید – بولدرینگ و سرعت نیز اعلام کرده است. بر اساس این فرمت از هیچیک از قهرمانان اصلی مسابقات خبری نیست، برعکس؛ در بخش مردان، شان مک کول برنده مدال طلا، مانوئل کرونو برنده مدال نقره، و دیوید فیرننبورگ برنده مدال برنز شده اند. به عبارت دیگر اگر فرض کنیم مسابقات پاریس همان مسابقات المپیک باشد در این صورت این سه نفر، قهرمانان اصلی المپیک خواهند بود. این در حالی است که به عنوان مثال شان مک کول در لید نفر ششم، در بولدرینگ نفر هفدهم و در سرعت نفر سی و هشتم شده است. یعنی آقای شان مک کول که در هیچیک از رشته ها هیچ مدالی کسب نکرده اما با فرمت معیوب المپیکی صاحب مدال طلا شده است!!برندگان نقره و برنز این فرمت با امتیازاتی به مراتب بدتر قهرمان شده اند: برنده مدال نقره، در لید نفر پنجاه و یکم، در بولدرینگ نفر سوم و در سرعت نفر سی و دوم است. برنده مدال برنز این فرمت نیز، نفر هفدهم لید، نفر چهل و نهم بولدرینگ و نفر چهل و چهارم سرعت می باشد. شگفت اینکه آدام اوندرا که در دو رشته بولدرینگ و لید صاحب مدال نقره و طلا است هیچ جایگاهی ندارد. و یا قهرمان ما آقای رضا علیپور که برنده مدال نقره سرعت است وضعیتی بدتر از او دارد.

  بی جهت نیست که کریس شارما و آدام اوندرا، فرمت المپیکی مسابقات صعودهای ورزشی را یک افتضاح دانسته و آن را شرم آور خوانده اند!! Big shame. در هر حال این فرمت را نمی توان تغییر داد اما می توان آنرا تصحیح کرد. بنابراین باید امیدوار باشیم که مجمع عمومی فدراسیون بین المللی صعودهای ورزشی در اسفند ماه امسال این فرمت ترکیبی را تصحیح و ساماندهی کند.

  برندگان مدال در فرمت المپیکی مسابقات پاریس به شرح زیر هستند. اعداد مقابل هر ورزشکار، رتبه او را به ترتیب در سه رشته لید - بولدرینگ و سرعت نشان می دهد:

  مردان

  1.               Sean McColl CAN    6 - 17 - 38 
  2.             Manuel Cornu FRA    51 - 3 - 32 
  3.       David Firnenburg GER    17 - 49 - 44 

  زنان

  1.       Elena Krasovskaia RUS    29 - 6 - 20 
  2.          Claire Buhrfeind USA    7 - 24 - 41 
  3.          Charlotte Durif FRA    13 - 26 - 33 


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : فرمت ,مسابقات ,مدال ,بولدرینگ ,برنده ,سرعت ,برنده مدال ,مسابقات پاریس ,صعودهای ورزشی ,فرمت المپیکی ,مدال برنز ,فرمت المپیکی مسابقات ,المللی صعو ,
  تحلیل المپیکی نتایج مسابقات پاریس: !! Big shame

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 1 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر